NOVINKY  ZE  SVĚTA  PÍSEČNÍKŮ

Písečníci a bludný asteroid - vydat si knihu sám
6. září 2018

Příprava knížky Písečníci a bludný asteroid je u konce!

Grafik, pan Jan Herynek, dokončil návrh knihy, korektorka, Šárka Krejčová, ji opravila a já vše odeslal do tiskárny. A termín vydání? Dříve než jsme čekali:

4. října 2018

Knížku již nyní můžete najít na internetu v knižních databázích - třeba tady nebo tady. O knížku rovněž projevil zájem jeden z distributorů a již nyní můžete příběh Písečníci a bludný asteroid vyhledat v řadě internetových knihkupectvích a od října i v kamenných prodejnách.

Samozřejmě, že jako první dostanou knížku její podporovatelé. Proto je nejvyšší čas zkontrolovat si uvedenou adresu doručení. Pokud jste si zakoupili knihu s osobním odběrem, sledujte novinky. Uvedení knihy do prodeje (křest) se blíží a já Vás budu včas informovat.

Jak bude knížka vypadat se můžete podívat tady.

Co je ještě nového? Tak třeba článek, kterým startuji svůj seriál o crowdfundingových knižních kampaních a ve kterém čerpán ze svých zkušeností na Startovači.

Písečníci a bludný asteroid 2a

11. července 2018 

Čas letí a tak již uplynuly tři měsíce od chvíle, kdy byl úspěšně završen projekt na vydání knihy Písečníci a bludný asteroid.

V posledních měsících se mi pro samou práci času moc nedostávalo a teď je nejvyšší čas zpravit Vás o tom, co je ohledně Písečníků nového:

  • Byla dokončena druhá korektura textu. Text knížky byl opraven, já změny povětšinou schválil, opravil problematické pasáže a mnou upravený text ještě jednou prošla paní korektorka.
  • Ilustrátor, pan Jakub Cenkl, pilně pracoval, ke svým skicám ještě dvě přidal a všechny je převedl do nádherných digitálních maleb. Když jsem obrázky uviděl, pocítil jsem neodolatelnou touhu mít jich ještě víc. Neodolal jsem a v knížce jich nakonec bude celých patnáct. Určitě jste na ilustrace zvědaví, ale přeci Vás teď nepřipravím o všechna překvapení z hotové knížky! Dnes nabídnu jen malou ochutnávku.
  • Ilustrace a opravený text jsem odeslal panu grafikovi a ten připravil návrh podoby knížky, tzv. sazební zrcadlo. To zahrnuje nejen rozmístění textu, ale také návrh použitých písmen, rozmístění na stránce a mnoho dalšího. Ale grafické práce jsou teprve na začátku a tak si na finální podobu knížky musíme všichni počkat.
  • V neposlední řadě má knížka už svoje rodné číslo, takzvané ISBN, které je v případě knih stejné jako EAN neboli čárový kód. Písečníci a bludný asteroid budou mít číslo ISBN 978-80-270-3973-9.

 

10. dubna 2018 

Konec kampaně na Startovači je tady! A je to jednoznačný úspěch: 190 startérů, 204% a 153 tisíc Kč vybráno. Kniha vyjde a navíc bude mít barevné obrázky!